Genel Yetkili Sendika
Kadın Komsiyonu

 

SIDIKA AYDIN -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı

Diyarbakır doğumlu, ilkokul ve orta okulu İstanbul Basınköy’de, liseyi ise Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamladı. Dicle Üniversitesi Tarih Ana Bilim Dalı Bölümü’nden mezun oldu.

İlk görevine Mardin/Midyat Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak başladı. Daha sonra Diyarbakır, Trabzon ve İstanbul’da çeşitli okullarda uzman öğretmen olarak çalıştı. Küçükçekmece Tayfun Sökmen İlkokulu ve Yenimahalle İlkokulu’nda yöneticilik yaptı.

2004’ten itibaren Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece İşyeri Temsilciliği, Küçükçekmece İlçe Kadınlar Komisyonu Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul 5 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığı, Memur-Sen İstanbul Kadınlar Komisyonu Başkan Vekilliği ve son olarak da İstanbul 5 No’lu Şube Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

 

 

HATİCE BAYRAK -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

Ankara'da doğdu. Orta ve lise tahsilini dışarıdan tamamladıktan sonra fark derslerini vererek Mamak İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu.1998 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Bölümü Arapça Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. 1990-1996 yılları arasında çeşitli STK'larda Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1999 yılında sınıf öğretmeni olarak Amasya Gümüşhacıköy Karacaören Köyü'ne atandı. 2000 yılında Konya'da sırasıyla Çumra Şehit Koçak İ.Ö.O, Selçuklu Adnan Hadiye Sürmegöz İ.Ö.O ve Selçuklu Fatma Menekşe Eğitim Uygulama Okulunda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 2008 yılında Ankara Pursaklar Saray İ.Ö.O 3 yıl sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 2011 yılında Anadolu Lisesi sınavları sonucunda alan değişikliği yaparak Mamak AİHL ve Pursaklar Kocalar AİHL'de Arapça öğretmeni olarak 3 yıl çalıştı.2014 yılında Pursaklar AİHL'ye müdür yardımcısı olarak atandı. 2014'te Çubuk Kız AİHL'de, 2015 yılında Hacı Bayram Kız AİHL'de kurucu müdürlük ve müdürlük yaptıktan sonra 2016 yılında Ankara Kız AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'na müdür olarak atandı. Halen burada görevine devam etmektedir.

2001 yılında üye olduğu Eğitim-Bir-Sen'de sırasıyla işyeri temsilciliği, EBS Pursaklar Temsilciliği Kadınlar Komisyonu üyesi ve Eğitim-Bir-Sen Pursaklar Temsilciliği yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk annesidir. 

 

 

 

ELİF ATEŞGenel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu. Başkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi'nde yüksek lisansını tamamladı. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitirdi. Özel Eğitim ve Sınıf öğretmenliği, drama, satranç antrenörlüğü, TKY çalışmaları, kişisel gelişim, NLP programlarında eğitimler aldı. Özel kurslarda Trafik ve Çevre Bilgisi dersleri verdi. Görev yaptığı ilçede kültür şenliklerini yürüttü. Aile, Toplum ve Eğitim Kurumlarında, suç ve şiddeti önleme seminerleri vererek, Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi çalışmalarında görev aldı. 6 yıllık müdür yardımcılığı görevinin ardından 4 yıl okul müdürlüğü yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda şube müdürlüğü görevini yürütmektedir.

2014 yılından itibaren bulunduğu ilçede kadın komisyonunda ve bir yılı aşkındır Genel Merkez Kadın Komisyonunda görev yapmaktadır. 

 

 

TUBA ŞİMŞEK - Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

Osmaniye-Kadirli doğumlu. İlköğretimi Kadirli’de, liseyi Kilis Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü’nü 2002 ve  Anadolu Üniversitesi İlahiyat ön lisans programını 2014 yılında bitirdi.  2002 yılında Yozgat Sorgun’da öğretmenlik görevine başladı. 2006 yılından bu yana Ankara Pursaklar’da öğretmenlik yapmaktadır. Bir dönem müdür yardımcılığı görevinde de bulunan Şimşek, halen Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu’nda görev yapmaktadır.    

Eğitim-Bir-Sen’de İşyeri Temsilciliği, Kadın Komisyonu Üyeliği, Eğitim-Bir-Sen Pursaklar Temsilciliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kadın Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Genel Merkez Kadınlar Komisyonu’nda görev yapmaktadır.

 
 
 

FAHRİYE BAYINDIR PEKŞEN – Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

Ankara doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2004’te Ağrı’nın Tutak ilçesinde göreve başlayan Bayındır,  2008 yılında Ankara Pursaklar Saray İlkokuluna tayin oldu. Aynı okulda müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 2016 yılında Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kültürel ve eğitsel faaliyetleri yürüttü. Halen Mimar Kemal İlkokulu’nda görev yapmaktadır.

 Eğitimde Drama, Akıl ve Zeka Oyunları, Eğitim ve Yaşam Koçluğu Öğretmenlik Uygulaması Danışmanlığı, Test Hazırlama Teknikleri, Akran Zorbalığını Önleme Teknikleri, Etkili İletişim-Etkili Takım Çalışması-Sınıf Yönetimi, Özel Eğitim ve Rehberlik alanlarında eğitimler aldı.

Eğitim-Bir-Sen’de sırasıyla işyeri temsilciliği, EBS Pursaklar temsilciliği yönetim kurulu üyeliği ve kadın komisyonu üyeliği yaptı.  Genç Memur-Sen’de aktif görev aldı.

Halen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu’nda Eğitim ve Sosyal İşler sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

Necla DOĞAN  – Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

 Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. Lise eğitiminden sonra 1986 yılında girdiği Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. İlk görev yeri Diyarbakır’dan Şanlıurfa’ya tayin oldu.  Akçakale Lisesi’nde 1995 yılına kadar çalıştıktan sonra Ankara Sincan Fatih MTAL’e tayin oldu. Etimesgut Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde müdür yardımcısı olarak çalıştı. Etimesgut - Bağlıca Anadolu Lisesi ve Halil İnalcık Anadolu Lisesi’nde kurucu müdürlük görevinde bulundu.  Halen Etimesgut Halil İnalcık Anadolu Lisesi’ndeki görevine müdür vekili olarak devam etmektedir.

Eğitimde drama, liderlik, kütüphanecilik alanlarında kurslara katılarak AB Eğitim ve Gençlik, MEB Hayat Boyu Öğrenme seminerleri aldı. Erasmus+Personel Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında“ Flipped Class" (Çevrilmiş Sınıfta Etkili BIT Kullanımı ) isimli projede eğitim aldı. Ayrıca  Europass belgeleri almış olup “Certificate of Participation”  ve  D.I.A.L.O.G adlı Erasmus+ Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklığı projelerinde yer aldı.

Eğitim-Bir-Sen İş yeri Temsilciliği, Kadınlar Komisyonu Üyeliği, Etimesgut İlçe Kadınlar Komisyonu Başkanlığı ve Ankara 4’nolu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığı yaptı. Halen Genel Merkez Kadınlar Komisyonunda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.