Genel Yetkili Sendika

Bakan Vedat Bilgin’e ve Mahmut Özer’e ziyarette bulunduk

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i ziyaret etti.

Ali Yalçın, ilk olarak Bakan Vedat Bilgin’i ziyaret ederek, 2022 yılı içerisinde tamamlanması beklenen ve yakın zamanda çalışmaların başlayacağı sözleşmeli istihdamla ilgili beklentileri aktardı. Yalçın, kamuda çalışma barışını temin etmek ve istihdam çeşitliliğinin getirdiği sorunları bitirmek için sözleşmeli istihdamın çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

İvedi çözüm bekleyen sorunları Bakan Özer’e ilettik

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile görüşen Genel Başkan Ali Yalçın, ivedi çözüm bekleyen sorunları iletti. Yalçın, il dışı atama iptal taleplerinin tümünün karşılanması, il içi aile bütünlüğünün sağlanması için ilçe emri hakkı verilmesi, ikinci il dışı hakkı tanınması gibi konulardaki taleplerin yerine getirilmesinin eğitimin verimliliğini artıracağını, beklentiler doğrultusunda atılacak hızlı adımların, eğitim çalışanlarının yüksek motivasyonla işe başlamalarını sağlayacağını kaydetti. Yalçın, “Kariyer basamaklarında öğretmenlerin beklentileri göz ardı edilmemelidir” dedi.

Yalçın, Bakan Özer’den, öğretim yılına hazırlık ödeneğinin en az yıllık TÜFE değişim oranına tekabül eden tutarda artırılması için inisiyatif alması talebinde bulundu.