Genel Yetkili Sendika

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı, Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda Memur-Sen ve bağlı sendikaların deprem bölgesine yönelik çalışmaları ve genel kurul süreçleri ele alındı.

Memur-Sen’in, ülkemizi ilgilendiren her olayda olduğu gibi, deprem felaketinde de elini taşın altına koyduğuna dikkat çekilen toplantıda, bölgeye yapılan ayni ve nakdi yardımların yanı sıra ihtiyaç duyulan çalışmalar da değerlendirildi.

7. Dönem Toplu Sözleşme’ye yönelik tekliflerin ve yol haritasının belirlenmesiyle ilgili saha çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Sendikalarımız genel kurul süreçlerini kardeşlik ve nezaket çerçevesinde tamamlayarak Memur-Sen’e yakışır bir süreç geçirdi. Görevi devreden arkadaşlarımıza yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyor, göreve yeni seçilen arkadaşlarımıza hayırlı hizmetler ve başarılar diliyorum. İnanıyorum ki, yeni dönemde hep birlikte kamu görevlilerine daha çok kazanım sunmak için nitelikli çalışmalara imza atacağız” dedi.

Sendikaların üye sayılarının belirlendiği 15 Mayıs mutabakatlarına da değinen Yalçın, “14 Mayıs Genel Seçimleri ile aynı zamana denk gelmesi bakımından bu yıl farklı bir atmosferde üyelik çalışması gerçekleştireceğiz. Kazanımlarımızı en iyi şekilde anlatarak üye sayımızı artıracak ve bir kez daha yetki bayrağını güçlü bir şekilde kavrayacağız. 7. Dönem Toplu Sözleşme masasında yetkili olarak oturmak ve kamu görevlileri için yeni kazanımlara imza atmak için mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.