Genel Yetkili Sendika

Kaymakam Kılıç’a ve Rektör Kaçar’a ziyarette bulunduk

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, beraberindeki heyetle birlikte Yatağan Kaymakamı olarak görevine başlayan Mustafa Emre Kılıç’a ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü olarak görevine başlayan Prof. Dr. Turhan Kaçar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerde, Şube Başkan Yardımcısı Aytaç Yalçın, Üniversite Temsilcisi Prof. Dr. Kenan Güllü ve Yatağan İlçe Temsilcisi Yusuf Sökmen de hazır bulundu.

Önder Uçak, ziyaretlerde, harcadıkları çabanın, verdikleri mücadelenin ve girişimlerinin, eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını en aza indirerek, iş barışını ve huzuru içerisinde verimli çalışabilmelerini sağlamak için olduğunu söyledi. Kuruldukları günden beri bu anlayışla sendikal yolculuklarını sürdürdüklerini ifade eden Uçak, “Sorunlardan beslenen değil, çözüm üreten, kazanım sağlayan bir sendikayız. Bu sendikal duruş ve anlayış neticesinde, çözülemeyeceği sanılan birçok sorunun çözümünü sağladık. Bugün üye sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu, eğitim hizmet kolunun genel yetkili sendikasıyız. Türkiye’nin daha müreffeh olma yolundaki uzun vadeli hedeflerine ancak sorunlarını aşmış bir eğitim sistemiyle erişebileceğine inanıyoruz” dedi.

Kaymakam Kılıç ve Rektör Kaçar, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Önder Uçak’a ve beraberindeki heyete teşekkür etti.