Genel Yetkili Sendika
Genel Yönetim Kurulu
Ali YALÇIN
Genel Başkan

1975 yılında Tokat’ın Artova İlçesi Ahmetdanişment Köyü’nde doğdu. Sırasıyla; Ahmetdanişment Köyü İlkokulu, Artova YİBO, Tokat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Bölümü Talaşlı Üretim Öğretmenliğini bitirdi. MGV Gazi Üniversitesi Öğrenci Başkanlığı ve MGV Üniversite Öğrenci Yurdu Müdürlüğü yaptı.


İlk görevine Şırnak İstiklal İlköğretim Okulu’nda başladı.Şırnak’ta öğretmenlik ve müdür yardımcılığı olmak üzere 5 yıl görev yapan YALÇIN, daha sonra İstanbul Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı, Maltepe Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdür Vekilliği, Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Kurucu Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Memur-Sen İstanbul İl Sekreterliği yaptı. Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Çalışma Hayatı ve Sendikal Haklar Çalışma Grubu sorumluluğu görevlerinde bulundu. 2004’ten itibaren Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanlığı’nı yürüten YALÇIN, aynı zamanda Pendik Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu Müdürü olarak görev yaptı. Yönetici Sınavlarına Hazırlık, Şeflik Sınavlarına Hazırlık ve Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık olmak üzere üç adet kitabın yayınlanmasında görev alan Ali YALÇIN, aynı zamanda Maltepe Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans yaptı. 19-20 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Genel Kurul’da Genel Basın Yayın Sekreterliği’ne seçilen YALÇIN, 21-22 Şubat 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul'da Genel Başkanlığa seçildi. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Latif SELVİ
Genel Sekreter


21-22 Şubat 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul'da Genel Başkan Vekilliğine seçilen Latif SELVİ 2005 yılında Eğitimciler Birliği Sendikası Konya Şube Başkanlığına seçilerek,  profesyonel sendikacılık hayatına başladı. Öğrencilik ve öğretmenlik yıllarında sivil toplum oluşumlarının içinde yer alarak uzun yıllardır kendi ilinde sendikacılık ve sivil toplum önderliği konusunda birçok başarıya imza attı. Memur-Sen İl Temsilcisi olarak on bir yıldır sürdürülen Ufuk Turu Toplantıları ve Çalışmalarıyla Türkiye geneli ortak sivil toplum faaliyetlerine yön verdi. Filistin’e İnsani Yardım götüren Mavi Marmara Gemisinde yer alarak bu alandaki cesaretini ve sadakatini ortaya koyup uluslararası katılımla da zenginleştirilen çalışmaların temsilciliği ve platform başkanlığını da halen sürdürmektedir. 


Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitiren SELVİ, Orta düzeyde Arapça ve İngilizce biliyor evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ramazan ÇAKIRCI
Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)


Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi'nde halen teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Ramazan ÇAKIRCI, 2001 yılından itibaren aktif sendikacılığa başladı. Eğitim-Bir- Sen teşkilatlarının kurulmasına öncülük ederek, şube başkan yardımcılığı, Aksaray ve Bingöl Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. Sendikacılıktaki öncülüğünden kaynaklanan birikimini sivil toplumun gelişmesi alanında kullanarak Bingöl’de Sivil Toplum Platformunu kurdu. İHH (İnsani Yardım Vakfı)’nın yardım organizasyonlarında aktif görev alarak yurt dışı organizasyonlarına katıldı. 

2-3 Şubat 2008 tarihinde yapılan Genel Merkez 3. Olağan Kongresinde Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterliğine, 21-22 Şubat 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul'da Genel Başkan Yardımcılığı (Teşkilatlanma) birimine seçildi O tarihten bu yana aynı görevi başarıyla devam ettirmektedir. 1998 Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olan ÇAKIRCI Tarih öğretmeni olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Muammer KARAMAN
Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

1975 yılında Karabük’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karabük’te tamamladı. Demir çelik sanayinin kurulduğu şehir olan Karabük’te işçi ve sendikal hareketleri izleme fırsatı buldu. Gözlem ve yaşadıkları, sendikal hareketlere ilgisini de başlattı.

1997 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yılları dâhil olmak üzere, sivil toplum çalışmalarının içerisinde aktif olarak yer aldı.

26 Mart 1998 yılında öğretmen olarak atandı. Mesleğe başlamasıyla birlikte Eğitim-Bir-Sen’in bünyesinde gerçekleşen çalışmalara destek oldu. 2000 yılından itibaren yönetim kurulu üyesi olarak Eğitim-Bir-Sen Eskişehir Şubesi’nde yer aldı.

Eskişehir 1 No’lu Şube Başkanı iken, 13 Ocak 2021 tarihi itibarıyla Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevine başladı. Muammer Karaman evli ve iki çocuk babasıdır.

Şükrü KOLUKISA
Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)


1974 Yılında Kahramanmaraş/Göksun'da doğdu.İlkokukulu Göksun Atatürk İlkokulunda okudu, Devlet parasız yatılı sınavını kazanarak Ortaokulu Yıldırım Bayazıt, Lise eğitimini ise Kahramanmaraş Lisesinde tamamladı.Yüksek Öğrenimini Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde gördü. Aynı Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde İslam Felsefesi alanında Yüksek Lisans yaptı. Denizli 1 No’lu Şube Başkanlığı görevini yürüten Şükrü KOLUKISA, 2007 Yılında aktif olarak başladığı sendikacılık hayatında Denizli Şubesinde beş yıl süreyle Basın ve İletişimden sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı.2013 yılında Şube Yönetim Kurulunun oy birliği kararıyla şube başkanlığı görevine getirildi. 2014 Kasım ayında Türkiye genelinde gerçekleşen Demokrasi Şölenimizde Şube Başkanı olarak girdiği kongrede güven tazeleyerek başkanlığa yeniden seçildi. Çeşitli ulusal-yerel gazete ve dergilerde eğitim konusunda makaleler kaleme aldı, sosyolojik tahlillerde bulunan denemeler yazdı ve gündeme dair felsefi açılımlar içeren yazılar neşretti.21-22 Şubat 2015 Tarihinde gerçekleştirilen Eğitim-Bir-Sen 5.Olağan Genel Kongeresinde genel başkan yardımcılığı(Basın ve İletişim) görevine seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hasan Yalçın YAYLA
Genel Başkan Yardımcısı (Hukuk ve Toplu Sözleşme)


İstanbul 2 No’lu Şube Başkanlığı görevini yürütmekte olan Hasan Yalçın YAYLA; sendikal mücadeleye, öğretmenliğinin ilk yıllarında 1996 yılında Bayrampaşa Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi olarak başladı. Daha sonra İstanbul 2 No’lu şubede iki dönem Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra 2008 yılında yapılan Olağanüstü Kongre’de Şube Başkanlığına seçildi. 21-22 Şubat 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul'da Genel Başkan Yardımcılığına (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) seçildi

Başkanlık döneminde şubesini altı kat büyüterek yetkili şube olmasını sağladı. İstanbul Üniversitesinde ilk sendikal hareketi başlatarak bugün yetkili sendika olması yönünde büyük emekler verdi.  

Sivil toplum çalışmalarına Giresun’da öğrencilik yıllarında başlayan YAYLA uzun yıllar bu çalışmaları yürüttü.  Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olup, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Atilla OLÇUM
Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

Mersin Şube Başkanlığı görevini yürüten Atilla OLÇUM, 2004 yılında şube yönetim kurulu üyeliğiyle başlayan sendikal hayatı 2007 yılındaki Olağan Kongrede Şube Başkan Vekilliğiyle devam etti. 2008 yılında yapılan Kongrede Şube Başkanlığına seçilerek o tarihten itibaren Başkanlık görevini yürütmektedir.  2011-2014 tarihleri arasında Mersin Memur-Sen İl Başkanlığı görevini yürütmüştür. 21-22 Şubat 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul'da Genel Başkan Yardımcılığına (Eğitim ve Sosyal İşler) seçildi

2005-2010 tarihleri arasında Bakanlık görevlendirmesiyle Toplam Kalite Yönetimi ve Projeler Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu görevi çerçevesinde bir çok Avrupa Birliği ülkesinde eğitim alanında projeler yürütmüştür. Mersin’de bir çok Sivil Toplum Kuruluşundan oluşan Gönüllü Kuruluşlar Platformunun kuruluşuna öncülük etmiştir. Kendi ilinde ortaya koyduğu aksiyoner sivil toplumcu yapısıyla çeşitli ödüller alan OLÇUM, Başkanlık yaptığı bu süre içerisinde de Mersin Şubesinin dört kat büyümesini sağlamıştır. Dicle Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.